Turbożmijka do załadunku / rozładunku 17t /h

Podstawowe informacje:
Cena produktu
7378.77 zł
i
Cena brutto
koszt dostawy
3.69 zł brutto
i
Cena za 1 km przejechany. Kilometry liczymy w dwie strony.
Cena produktu z montażem
5999,00 7378,77 z VAT PLN

Jest to żmijka do załadunku i rozładunku silosu zbożowego. Unikalnym patentem naszej firmy jest załadunek silosu przez ukośną rurę załadunkową, w której umieszcza się ślimaki, a do końcówki rury przyłącza się turbożmijkę . Żmijka ta ma zwiększona prędkość obrotów 800 ( zamiast 400 ), dzięki czemu osiąga realną wydajność 17t/h przy załadunku silosu do 10 m.

Turbożmijka jest wyposażona w specjalny ślimak produkowany z jednej wstęgi, dzięki czemu nie ma możliwości jego pęknięcia, jak to się dzieje przy zwykłych przenośnikach ślimakowych. Łączenia ślimaków wykonane są z pełnego wałka , co zapobiega pękaniu łączeń. Takie rozwiązanie powoduje, że nawet gdy do przenośnika dostanie się metalowy przedmiot tylko spirala ulega rozwarstwieniu z rurką do której jest przyspawana. Naprawa polega tylko na przyspawaniu ślimaka, a nie wymianie wszystkich ślimaków. Stosujemy potrójne koła pasowe, dzięki czemu nie musisz wymieniać pasków klinowych co rok. Silniki mają o 30% większą moc w stosunku do produktów konkurencji. Stosujemy silniki 3 kW , 4 kW i 5,5 kW w zależności od długości żmijki.|

Turbożmijka posiada przełącznik obrotów , umożliwiający zmianę kierunku pracy żmijki. Jest to istotne jeśli chcemy użyć żmijki najpierw do załadunku silosu , a później do rozładunku. Turbożmijka najlepiej się sprawdza z ukośna rurą załadowczą ( patent AGOS) montowaną na stałe w silosach AGOS. W ten sposób możemy załadować silos na 100% pojemności , ze względu na to że żmijka idzie pod sam czubek dachu silosu. Jedna turbo żmijka wystarczy do obsługi kilku silosów. Może być używany jak tradycyjna żmijka z koszem lub z czerpnią do innych prac w gospodarstwie. W celu zmiany przeznaczenia turbożmijki wystarczy ją obrócić stronę i zamontować kosz lub czerpnię.

Zalety
Turbożmijka do załadunku / rozładunku Jedną turbożmijką 17 t/h można załadować silos najkrótszą drogą ( przez ukośną rurę ) i rozładować silos Wydajność : 17 t/h (zboże) , 10-12 t/h(pasza / śruta)
Ukośna rura załadowcza Umożliwia napełnienie silosu, przez rurę zamontowaną wewnątrz zbiornika przy pomocy Turbożmijki. Rura idzie pod sam dach silosu, dzięki czemu załadujemy silos w 100%, a nie jak w innych systemach w 80-90% pojemności.
Jedna Turbożmijka do kilku silosów Kupujesz tylko jedną żmijkę i możesz ją używać do kilku silosów.
30% większa moc silnika Zastosowanie silnika o mocy 3 KW ( silosy do 7 m) lub 5,5 kW ( silosy powyżej 7 m) gwarantuje duży zapas mocy dla gęstych materiałów oraz niezawodną wielogodzinną pracę nawet w ekstremalnych warunkach.
Spirala z jednego elementu Spirala Heavy Wave wykonana w całości z jednego elementu ( bez spawania ) zapewnia równomierne wyważenie ślimaka i możliwość zwiększenia wydajności żmijki przez zwiększenie obrotów.
Łączenia ślimaków z pełnym wałkiem Łączenia z pełnego wałka gwarantują bezawaryjną pracę przez lata.
Potrójne koła pasowe Zapewniają stabilną pracę żmijki, bez konieczności wymiany pasków klinowych
Przełącznik obrotów Umożliwia zmianę kierunku obrotów turbożmijki, dzięki czemu możemy używać turbożmijki do załadunku i do rozładunku.
Obrotowy kosz Obracany kosz umożliwia dopasowanie wysokości kosza do przyczepy.
Zabezpieczenie termiczne Uniemożliwia spalenie silnika w przypadku uszkodzenia rury, wygięcia ślimaka lub dostania się przypadkowych elementów do ślimaka.
Wyposażenie standardowe
Komplet rur
Komplet ślimaków
Kosz
Obejmy
Przełącznik obrotów
Termik
Wyposażenie dodatkowe
Rury 2m dodatkowe
199,00 244,77 z VAT PLN
Ślimaki 2m dodatkowe
199,00 244,77 z VAT PLN
Obejmy dodatkowe
99,00 121,77 z VAT PLN
Turbożmijka do załadunku / rozładunku 17t /h
Montaż

Rysunek techniczny

Rysunek turbożmijki do załadunku i rozładunku 17 t/h 

Instrukcja obsługi

Turbożmijka do załadunku i rozładunku 17 t/h  

Karta techniczna

Turbożmijka do załadunku i rozładunku 17 t/h 

W celu uzyskania dostępu do zakładki
Dla projektanta oraz Certyfikaty i opinie 
wymagany jest kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta 
tel.: 95 741 16 27