Turbożmijka załadunkowa

Podstawowe informacje:
Cena produktu
7378.77 zł
i
Cena brutto
wydajność
17t/h
koszt dostawy
3.69 zł brutto
i
Cena za 1 km przejechany. Kilometry liczymy w dwie strony.
Cena produktu z montażem
5999,00 7378,77 z VAT PLN

Jest to żmijka do załadunku silosu paszowego prze ukośna rurę załadowczą zamontowaną w silosie na stałe. Dostarczana jest bez kompletu rur i ślimaków do rozładunku. Żmijka ta nie jest łożyskowana dlatego idealnie sprawdza się do paszy. Łożyska nie są zaklejane przez zatłuszczoną paszę i nie trzeba czyścić żmijki. Wydajność dla zboża 17t/h, dla paszy 12-15t/h, przy śrutach 10-12 t/h. Żmijka ta ma zwiększona prędkość obrotów 800 ( zamiast 400 ), dzięki czemu osiąga realną wydajność 17t/h przy załadunku silosu do 10 m.

Turbożmijka posiada specjalny ślimak produkowany z jednej wstęgi, dzięki czemu nie ma możliwości jego pęknięcia, jak to się dzieje przy zwykłych przenośnikach ślimakowych. Łączenia ślimaków wykonane są z pełnego wałka, co zapobiega pękaniu łączeń. Takie rozwiązanie powoduje, że nawet gdy do przenośnika dostanie się metalowy przedmiot tylko spirala ulega rozwarstwieniu z rurką do której jest przyspawana. Naprawa polega tylko na przyspawaniu ślimaka, a nie wymianie wszystkich ślimaków. Stosujemy potrójne koła pasowe, dzięki czemu nie musisz wymieniać pasków klinowych co rok. Silniki mają o 30% większą moc w stosunku do produktów konkurencji. Stosujemy silniki 3 kW, 4 kW i 5,5 kW w zależności od długości żmijki. Turbożmijka najlepiej się sprawdza z ukośna rurą załadowczą ( patent AGOS) montowaną na stałe w silosach AGOS. W ten sposób możemy załadować silos na 100% pojemności , ze względu na to że żmijka idzie pod sam czubek dachu silosu. Jedna turbożmijka wystarczy do obsługi kilku silosów.

Zalety
Turbożmijka do załadunku / rozładunku Jedną turbożmijką 17 t/h można załadować silos najkrótszą drogą ( przez ukośną rurę ) i rozładować silos Wydajność : 17 t/h (zboże) , 10-12 t/h(pasza / śruta)
Ukośna rura załadowcza Umożliwia napełnienie silosu, przez rurę zamontowaną wewnątrz zbiornika przy pomocy Turbożmijki. Rura idzie pod sam dach silosu, dzięki czemu załadujemy silos w 100%, a nie jak w innych systemach w 80-90% pojemności.
Jedna Turbożmijka do kilku silosów Kupujesz tylko jedną żmijkę i możesz ją używać do kilku silosów.
30% większa moc silnika Zastosowanie silnika o mocy 3 KW ( silosy do 7 m) lub 5,5 kW ( silosy powyżej 7 m) gwarantuje duży zapas mocy dla gęstych materiałów oraz niezawodną wielogodzinną pracę nawet w ekstremalnych warunkach.
Spirala z jednego elementu Spirala Heavy Wave wykonana w całości z jednego elementu ( bez spawania ) zapewnia równomierne wyważenie ślimaka i możliwość zwiększenia wydajności żmijki przez zwiększenie obrotów.
Łączenia ślimaków z pełnym wałkiem Łączenia z pełnego wałka gwarantują bezawaryjną pracę przez lata.
Potrójne koła pasowe Zapewniają stabilną pracę żmijki, bez konieczności wymiany pasków klinowych
Obrotowy kosz Obracany kosz umożliwia dopasowanie wysokości kosza do przyczepy.
Zabezpieczenie termiczne Uniemożliwia spalenie silnika w przypadku uszkodzenia rury, wygięcia ślimaka lub dostania się przypadkowych elementów do ślimaka.
Wyposażenie standardowe
Komplet rur
Komplet ślimaków
Kosz
Obejmy
Przełącznik obrotów
Termik
Wyposażenie dodatkowe
Rury 2m dodatkowe
199,00 244,77 z VAT PLN
Ślimaki 2m dodatkowe
199,00 244,77 z VAT PLN
Obejmy dodatkowe
99,00 121,77 z VAT PLN
Turbożmijka do załadunku silosu paszowego 17t /h
wydajność 17t/h
Montaż

Rysunek techniczny

Rysunek turbożmijki do załadunku silosu paszowego 17 t/h 

Odległość turbożmijki załadunkowej od silosu paszowego

Instrukcja obsługi

Turbożmijka do załadunku silosu paszowego 17 t/h  

Karta techniczna

Turbożmijka do załadunku silosu paszowego 17 t/h 

W celu uzyskania dostępu do zakładki
Dla projektanta oraz Certyfikaty i opinie 
wymagany jest kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta 
tel.: 95 741 16 27