Turbożmijka do rozładunku silosu paszowego 17t /h

Podstawowe informacje:
Cena produktu
7378.77 zł
i
Cena brutto
koszt dostawy
2.46 zł brutto
i
Cena za 1 km przejechany. Kilometry liczymy w dwie strony.
Cena produktu z montażem
5999,00 7378,77 z VAT PLN

Jest to żmijka zamocowana na stałe do rozładunku silosu paszowego. Metalowy kosz i mocowanie na linkach sprawia , że żmijka odporna jest odchylenia spowodowane zahaczeniem przez inny pojazd. Turbożmijka ma 6 m i z powodzeniem wystarcza na załadunek wysokiej przyczepy, paszo wozu lub TIRa. Przenośnik ślimakowy zakończony jest 50 cm wysypem, dzięki czemu idealnie trafisz do komory paszowozu. Żmijka ta nie jest łożyskowana dlatego idealnie sprawdza się do paszy. Łożyska nie są zaklejane przez zatłuszczoną paszę i nie trzeba czyścić żmijki . Wydajność dla zboża 17t/h , dla paszy 12-15t/ , przy śrutach 10-12 t/h. Żmijka ta ma zwiększona prędkość obrotów 800 ( zamiast 400 ), dzięki czemu osiąga realną wydajność 17t/h przy załadunku silosu do 10 m.

Turbożmijka posiada specjalny ślimak produkowany z jednej wstęgi, dzięki czemu nie ma możliwości jego pęknięcia, jak to się dzieje przy zwykłych przenośnikach ślimakowych. Łączenia ślimaków wykonane są z pełnego wałka , co zapobiega pękaniu łączeń. Takie rozwiązanie powoduje, że nawet gdy do przenośnika dostanie się metalowy przedmiot tylko spirala ulega rozwarstwieniu z rurką do której jest przyspawana. Naprawa polega tylko na przyspawaniu ślimaka, a nie wymianie wszystkich ślimaków. Stosujemy potrójne koła pasowe, dzięki czemu nie musisz wymieniać pasków klinowych co rok. Silniki mają o 30% większą moc w stosunku do produktów konkurencji. Stosujemy silniki 2,2 kW, 3 kW lub 4 kW w zależności od długości żmijki.

Zalety
Turbożmijka rozładunku Montowana jest na stałe pod silosem. Wydajność : 17 t/h (zboże) , 10-12 t/h(pasza / śruta).
Idealna pod załadunek paszowozu Długość żmijki została dobrana pod wysokość paszowozu i TIRa. Żmijka zamocowana jest na elastycznych linkach odpornych na uderzenia. Mocowanie na sztywno mogłoby uszkodzić silos.
Metalowy kosz Ze względu na długość żmijki wymagany jest solidy kosz mocujący odporny na uszkodzenia. Plastikowy kosz ulega pęknięciu ( zwłaszcza zimą) przy zahaczeniu o żmijkę.
30% większa moc silnika Zastosowanie silnika o mocy 3 KW ( silosy do 7 m) lub 5,5 kW ( silosy powyżej 7 m) gwarantuje duży zapas mocy dla gęstych materiałów oraz niezawodną wielogodzinną pracę nawet w ekstremalnych warunkach.
Spirala z jednego elementu Spirala Heavy Wave wykonana w całości z jednego elementu ( bez spawania ) zapewnia równomierne wyważenie ślimaka i możliwość zwiększenia wydajności żmijki przez zwiększenie obrotów.
Łączenia ślimaków z pełnym wałkiem Łączenia z pełnego wałka gwarantują bezawaryjną pracę przez lata.
Potrójne koła pasowe Zapewniają stabilną pracę żmijki, bez konieczności wymiany pasków klinowych
Przekładnia Zapewniają stabilną pracę żmijki.
Zabezpieczenie termiczne Uniemożliwia spalenie silnika w przypadku uszkodzenia rury, wygięcia ślimaka lub dostania się przypadkowych elementów do ślimaka.
Wyposażenie standardowe
Komplet rur
Komplet ślimaków
Obejmy
Termik
Wyposażenie dodatkowe
Rury 2m dodatkowe
199,00 244,77 z VAT PLN
Ślimaki 2m dodatkowe
199,00 244,77 z VAT PLN
Obejmy dodatkowe
199,00 244,77 z VAT PLN
Turbożmijka do rozładunku silosu paszowego 17t /h
Montaż

Rysunek techniczny

Rysunek turbożmijki do rozładunku silosu paszowego 17 t/h 

Instrukcja obsługi

Turbożmijka do rozładunku silosu paszowego 17 t/h  

Karta techniczna

Turbożmijka do rozładunku silosu paszowego 17 t/h 

W celu uzyskania dostępu do zakładki
Dla projektanta oraz Certyfikaty i opinie 
wymagany jest kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta 
tel.: 95 741 16 27