Przenośnik pionowy 20t /h

Podstawowe informacje:
Cena produktu
9223.77 zł
i
Cena brutto
montaż
2458.77 zł
i
Cena brutto
koszt dostawy
2.46 zł brutto
i
Cena za 1 km przejechany. Kilometry liczymy w dwie strony.
Cena produktu z montażem
9498,00 11682,54 z VAT PLN

Przenośnik pionowy służy do załadunku 2, 3, lub 4 silosów zbożowych. Idealnie sprawdza się w bateriach silosów np. 4 x75t lub 4 x 100t i farmerskich mieszalniach pasz . Przenośnik posiada 2 silniki: jeden napychający umieszczony przy koszu 2,2 kW , a drugi 5,5kW obracający żmijką w pionie. Ślimaki wykonane są z jednej wstęgi co uniemożliwia ich pękanie. Rury łączone są przy pomocy kołnierzy zapewniających sztywność konstrukcji.

Zakłada się , że przenośnik pionowy powinien być wyższy o 2-3 m od wysokości silosów. Urządzenie montowane jest na stałe w jednym miejscu, a rozdzielenie załadunku na poszczególne silosy odbywa się przy pomocy rozdzielacza 2, 3, 4, 5 – drożnego. Najczęściej stosowany jest rozdzielacz 5-drożny, pozwalający zasilić 3 silosy, zasyp na budynek oraz rura do rozładunku na przyczepę.

Załadunek zboża odbywa się do kosza poprzez kiprowanie z przyczepy tyłem lub bokiem. Wymagany jest szyber w przyczepie. W celu pełnej automatyzacji procesu ładowania do silosu i rozładowywania z silosu np. do mieszalni potrzebne są dodatkowe turbożmijki montowane na stałe przy silosie. Przenośniki pionowe są tańszą alternatywą dla przenośników kubełkowych. Sprawdzają się w mieszalniach dla trzody.

Zalety
Przenośnik pionowy do załadunku silosów Korzystne cenowo rozwiązanie do załadunku 3 silosów (w linii) lub 4 silosów (w kwadracie ). Idealnie sprawdza się przy farmerskich mieszalniach pasz.
Duży kosz Kwadratowy kosz umożliwia łatwy załadunek silosów bezpośrednio z przyczepy. Kosz posiada daszek chroniący żmijkę przed śniegiem i deszczem.
Rozładunek turbożmijkami Możliwość rozładunku bezpośrednio z silosów do przenośnika pionowego i dalej do mieszalni pasz lub na paszowóz.
30% większa moc silnika Zastosowanie silnika o mocy 3 KW ( silosy do 7 m) lub 5,5 kW ( silosy powyżej 7 m) gwarantuje duży zapas mocy dla gęstych materiałów oraz niezawodną wielogodzinną pracę nawet w ekstremalnych warunkach.
Spirala z jednego elementu Spirala Heavy Wave wykonana w całości z jednego elementu ( bez spawania ) zapewnia równomierne wyważenie ślimaka i możliwość zwiększenia wydajności żmijki przez zwiększenie obrotów.
Łączenia ślimaków z pełnym wałkiem Łączenia z pełnego wałka gwarantują bezawaryjną pracę przez lata.
Potrójne koła pasowe Zapewniają stabilną pracę żmijki, bez konieczności wymiany pasków klinowych
Zabezpieczenie termiczne Uniemożliwia spalenie silnika w przypadku uszkodzenia rury, wygięcia ślimaka lub dostania się przypadkowych elementów do ślimaka.
Wyposażenie standardowe
Komplet rur
Kosz
Termik
Wyposażenie dodatkowe
Rozdzielacz 2-drożny
Rozdzielacz 5-drożny
Przenośnik pionowy 20t /h
Montaż

Rysunek techniczny

Rysunek przenośnika pionowego 20 t/h 

Instrukcja obsługi

Przenośnik pionowy 20 t/h  

Karta techniczna

Przenośnik pionowy 20 t/h 

W celu uzyskania dostępu do zakładki
Dla projektanta oraz Certyfikaty i opinie 
wymagany jest kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta 
tel.: 95 741 16 27